top of page

NAJPOPULARNIEJSZE PYTANIA

CZY MOŻNA ZASTOSOWAĆ LUKSFERY NA ZEWNĄTRZ?

Tak, nasze ściany z pustaków szklanych mogą być przystosowane do każdych warunków – znajdziesz zarówno luksfery zewnętrzne, jak i wewnętrzne, czy też podłogowe. Mają one szeroką gamę zastosowań. Możesz je np. zastosować w charakterze ścianki działowej albo prysznicowej, okna zewnętrznego lub po prostu dekoracji pomieszczenia. W swojej ofercie posiadamy mnóstwo wzorów i kolorów, co pozwala na pełną dowolność w aranżowaniu wnętrza.

JAK SIĘ MONTUJE  GOTOWE ŚCIANY Z PUSTAKÓW SZKLANYCH?

Jeżeli nasze gotowe okna z pustaków szklanych mają pełnić funkcję okna zewnętrznego, to osadza się je, tak samo jak klasyczne okno, tzn. na kotwy i piankę montażową. Kotwy otrzymają Państwo w komplecie wraz z zakupionym towarem. Są one wmurowane po całym obwodzie ściany z pustaków i należy je przewiercić do ściany budynku, a potem opianować. Oczywiście przed przewierceniem należy moduły z pustaków wypoziomować. 

Natomiast jeżeli taka gotowa ściana ma być np. ścianą do kabiny prysznicowej to należy ją przykleić do posadzki, używając klejów do pustaków szklanych lub glazury. Należy ją również przewiercić do tej ściany przy użyciu kotw.

CZY POD PUSTAKI SZKLANE KONIECZNE JEST WSTAWIENIE PARAPETÓW?

Jeżeli pustaki szklane mają pełnić funkcję okna zewnętrznego to tak, takie parapety są konieczne. Uchroni to naszą zewnętrzną elewację przed brudnymi zaciekami powstałymi podczas opadów deszczu czy śniegu. Bardzo ważne jest aby parapet był wsunięty pod okno z pustaków szklanych. Jeśli będzie on inaczej osadzony może dochodzić do przemakania fug oraz ich przemarzania.

CZY GOTOWE ŚCIANY SPEŁNIAJĄ WYMOGI PRZECIWPOŻAROWE ?

Tak, gotowe ściany z pustaków szklanych spełniają wymogi przeciwpożarowe. Wykonujemy je z pustaków o godzinnej odporności z oznaczeniem E60. Taki atest otrzymają wraz z dostawą zakupionego towaru. w ofercie posiadamy również pustaki szklane z oznaczeniem E130 oraz E160 ale z nich nie wykonujemy już gotowych ścian.

CZY GOTOWE ŚCIANY NIE ROZPADNĄ SIĘ PODCZAS PRZENOSZENIA ?

Nie. Nie muszą się Państwo o to obawiać. Gotowe ściany z pustaków szklanych są mocno sklejone specjalną zaprawą klejową. Jest to stabilny element, który można przenosić w pionie i w poziomie i nic się z nim nie stanie. Ściany są zazbrojone prętami zarówno w pionie jak i w poziomie, co każdą sztukę pustaka szklanego, więc jest to solidna i stabilna konstrukcja. Jest to też dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniem do pomieszczenia przez zbicie pustaków szklanych.

NA JAKIM ETAPIE WSTAWIAĆ GOTOWE ŚCIANY Z PUSTAKÓW SZKLANYCH?

Gotowe ściany z pustaków szklanych należy osadzać na tym samym etapie, kiedy wstawiana jest pozostała stolarka okienna. Nie należy ich stawiać na etapie murowania pozostałych ścian budynku, gdyż nad każdą ściana z pustaków szklanych musi być wykonane nadproże. Nie mogę one bowiem przyjmować na siebie bezpośrednich obciążeń budynku. Najlepiej osadzać je, kiedy jest już wykonany dach i zaczynamy zamykać budynek, ale przed wykonaniem docieplenia oraz tynkowaniem.

CZY MOGĄ PAŃSTWO WYKONAĆ WIĘKSZE ŚCIANY NIŻ TE PODANE NA STRONIE?

Tak, jest taka możliwość. Ponieważ jednak mamy wprowadzone pewne ograniczenia rozmiarowe, jeśli chodzi o transport na samochodzie dostarczanym przez firmy transportowe, to najprawdopodobniej będą one musiały być wykonane w modułach i łączone w jedną całość na miejscu, przy użyciu zaprawy klejowej do pustaków szklanych.
Oczywiście taką zaprawę oraz fugą otrzymają Państwo od nas wraz z przesyłką. Ponadto duże ściany z pustaków szklanych mają też sporą wagę i lżej oraz poręczniej jest je przenieść w modułach, a szczególnie wnieść na piętro w budynku.

CZY SPRZEDAJĄ PAŃSTWO TEŻ PUSTAKI SZKLANE POJEDYŃCZO CZY TYLKO W GOTOWYCH ŚCIANACH?

Tak, jak najbardziej mogą Państwo zakupić u nas pustaki szklane spakowane w kartonach i samodzielnie murować z nich ściany u siebie na miejscu. Mogą też Państwo u nas zakupić pozostały materiał potrzebny do murowania czyli zaprawę do pustaków szklanych, pręty zbrojeniowe oraz krzyżyki dystansowe.

CZY LUKSFERY MOŻNA PODŚWIETLIĆ?

Pustaki szklane same w sobie dają dużo światła, gdy jest jasno na zewnątrz. Ścianę z luksferów w domu można jednak oczywiście podświetlić. Proponujemy np. po obwodzie ściany przykleić pasek ledowy, ale klient wykonuje to już we własnym zakresie. Jest to na pewno czasochłonne zajęcie efekt jednak może nas pozytywnie zaskoczyć.

bottom of page