top of page

OSPRZĘT DO LUKSFERÓW

krzyzyk1.png

KRZYŻYKI

Krzyżyki dystansowe produkowane przez nasza firmę wyróżniają się nowym rozwiązaniem, w którym boczne blaszki zostały zastąpione wewnętrznymi zaczepami umożliwiając tym samym murowanie pustaków szklanych na „czysto” jak również pozwalają na jednoczesne pofugowanie wymurowanej ściany. W zdecydowany sposób ułatwiają montaż pustaków szklanych. Są odporne na uszkodzenia w transporcie.
Krzyżyki dystansowe są niezbędne do wykonywania ścianek z pustaków szklanych zapewniając w trakcie murowania zachowanie jednakowej spoiny na całej długości i wysokości. Krzyżyki dystansowe do pustaków szklanych produkowane są w wymiarze 6 mm oraz krzyżyki do ścian zaokrąglanych.

NAWIETRZNIK KANAŁOWY DO „OKIEN” Z PUSTAKÓW SZKLANYCH.

Osprzęt do luksferów w postaci nawietrznika kanałowego służy do dostarczenia świeżego powietrza do pomieszczeń, w których zamontowane są pustaki szklane oraz po to aby się woda na nich nie skraplała. Nawietrznik składa się z dwóch elementów:

  • kanału doprowadzającego (czerpnia)

  • regulatora przepływu


Kanał doprowadzający posiada dwa rzędy otworów. W rzędzie zewnętrznym jest zamontowana siatka przeciw owadom.

Do rzędu wewnętrznego przykręcony jest regulator przepływu powietrza posiadający dwa regulowane wpusty oraz dwa wąskie wpusty nieregulowane, które możemy na stałe otworzyć.

nawietrznik.png
okno_wentylacyjne1.png

OKNA WENTYLACYJNE

Wykonane są z białego PCV, posiadają podwójną szybę, zamek (klameczkę) i uszczelkę. Okna do luksferów odznaczają się starannością wykonania i dużą trwałością. Ich szerokość odpowiada szerokości standardowego pustaka szklanego (8cm), dzięki czemu moduł z pustaków szklanych pełni nie tylko funkcję dekoracyjną i doświetleniową, ale przede wszystkim funkcję okna - z możliwością wentylacji pomieszczenia, w którym jest zamontowany. Okna z pustaków szklanych z zastosowaniem okienek wentylacyjnych można stosować w: piwnicach, garażach, łazienkach, budynkach gospodarczych, wewnątrz budynków itp. Okienka te występują w różnych rozmiarach, dzięki czemu można je dopasować do określonej powierzchni z pustaków szklanych (luksferów). Na zamówienie sprowadzamy wywietrzniki dryer-vent potrzebne do odprowadzenia gorącego powietrza z suszarek.


listwa_wykonczeniowa.png

LISTWA WYKOŃCZENIOWA

Listwa wykończeniowa do luksferów.

ZESTAW LUX-TERM

To nowatorskie energooszczędne rozwiązanie w "oknach" z pustaków szklanych ma na celu wypełnienie postanowień Uni Europejskiej w sprawie charakterystyki energetycznej budynków, która nakazuje, aby przeszklenia stałe od 2017 r miały współczynnik przenikania 1.1 w/m2 a od 2021 0.9 w/m2. To rozwiązanie pozwala nam zaoszczędzić sporo energii, jak również daje możliwość budowania większych doświetleń bez obawy o utratę ciepła.

lux_term.png
tłoA.jpg

PANELE OKIENNO- ŚCIENNE

Wybierz rozmiar dla siebie gotowych modułów luksferów.

plytki_przyklad.jpg

PŁYTKI WYKOŃCZENIOWE

Płytka wykończeniowa do pustaków szklanych dostępna w kolorach odpowiadających kolorom pustaków. Pozwala w efektowny sposób wykończyć ścianki działowe i kabiny prysznicowe z luksferów. Wymiar płytki: 72 x 190 mm.

ZAPRAWA

Kerami Plus Professional Biały
wysoko elastyczny klej zalecany do mocowania pustaków szklanych, jest odporny na cykliczne zamarzanie i rozmrażanie. Pakowany w worki papierowe 25kg.

zaprawa.jpeg
prety.jpg

PRĘT ZBROJENIOWY

Do zbrojenia ścianek z pustaków należy użyć prętów ze stali okrągłej gładkiej. Stal nie może być skorodowana, powinna być zabezpieczona przed korozją. Pręt ma długość 260 mm i średnicę 5 mm.

UZYSKAJ WYCENĘ

Czego potrzebujesz?

Dziękujemy za przesłanie!

tłoA.jpg
bottom of page